Zakończyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13, które odbywały się w  dniach 23-25.08.2019 na akwenie Jeziora Dąbie w Szczecinie. Po bardzo wymagających wyścigach i przy zmiennym wietrze brązowy medal zdobyła iławianka Ala Michalewska (MOSS SSW Iława). Trenerem brązowej medalistki jest Marek Karbowski. Serdecznie gratulujemy Ali oraz jej trenerowi, życząc dalszych sukcesów!

Nie zabrakło także sukcesów iławskich żeglarzy podczas Mistrzostw Europy w klasie Laser Radial, które odbywały się w Dziwnowie.  Tegoroczna edycja mistrzostw upłynęła pod znakiem słonecznej pogody. Przez 6 dni regat zawodnicy mieli okazję ścigać się w różnych warunkach wietrznych. Od bardzo słabego wiatru do dość silnej bryzy. Bardzo blisko zdobycia medalu była Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) . Na dzień przed końcem regat zajmowała 7 miejsce, a do 3 pozycji traciła 24 punkty. Ostatniego dnia po pierwszym wyścigu, w którym dopłynęła 6, podskoczyła na 5 miejsce, a do medalu brakowało już tylko 7 punktów. Niestety 31 miejsce w ostatnim wyścigu ostatecznie uplasowało Wiktorię na 6 miejscu. Iławianka obecnie przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski, a jesienią weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Chorwacji. Panowie rywalizowali także w kategorii do 19 roku życia. W Mistrzostwach Europy U-19 najlepszy Polak to iławianin Piotr Malinowski (MOS SSW Iława), który zajął 6 miejsce. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 32 pozycji. Ogromne gratulacje dla naszych żeglarek i żeglarzy! Czekamy na kolejne sukcesy!