„Porozmawiajmy o wycinaniu drzew” – to temat pierwszego w tym roku otwartego spotkania, które 19 stycznia odbędzie się w nowym porcie.

Wycinka drzew często budzi kontrowersje. Czy słusznie? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć pracownicy Nadleśnictwa Iława, którzy w trakcie spotkania opowiedzą o sposobach pozyskiwania drewna, użytkowaniu lasu, korzystaniu z jego zasobów i zrównoważonej gospodarce leśnej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się też, czym jest Plan Urządzania Lasu i czy trwałość lasów iławskich jest w jakikolwiek sposób zagrożona.

Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja filmu „W dechę film o drewnie”, a poprzedni je otwarcie wystawy fotograficznej „Drewno”, którą przez najbliższy miesiąc oglądać będzie można w budynku Centrum Obsługi Pasażerów. Na zakończenie czwartkowego spotkania odbędzie się konkurs, w którym wygrać będzie można upominki związane z okolicznymi lasami.

Spotkanie „Porozmawiajmy o wycinaniu drzew” odbędzie się w czwartek 19 stycznia w Porcie Śródlądowym w Iławie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp na nie jest wolny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorem spotkania jest Nadleśnictwo Iława, Port Śródlądowy w Iławie oraz Stowarzyszenie Leśników Fotografików.