W środowe popołudnie 6 lipca, z inicjatywy Starosty Iławskiego Bartosza Bielawskiego oraz Portu Iława przy współpracy z Rafałem Waszkiewiczem z firmy wazka.net, która organizuje letni wypoczynek dzieci i młodzieży w postaci żeglarskich rejsów wędrownych odbył się rejs dla dzieci z Ukrainy przebywających na terenie powiatu iławskiego.

Samorząd Powiatu Iławskiego objął opieką uchodźców z Ukrainy. Mieszkają oni w dawnej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w Iławie. Jest to obiekt samorządu powiatu iławskiego, a administracja powiatu w Iławie sprawuje nadzór nad organizacją życia w tym miejscu. W ośrodku mieszka liczna grupa dzieci dla których zorganizowano w Porcie Iława przygodę z żeglarstwem. Dzieci miały możliwość wziąć udział w rejsie dookoła wyspy Wielka Żuława. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznawały tajniki żeglarstwa i zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Bezcenny uśmiech na twarzach młodych ludzi i radość ich opiekunów potwierdzają, że był to dla nich cudownie spędzony czas.

Już 29 lipca, w dniu kiedy w Porcie Iława odbędzie się sztandarowe wydarzenie sezonu “Szanty w Porcie nad Jeziorakiem”, nasi ukraińscy goście będą mogli wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Polski wziąć udział w zabawach i konkursach plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wczorajszego rejsu.