W sobotę 6 grudnia w Porcie Śródlądowym w Iławie, w ścisłym reżimie sanitarnym, odbyły się zajęcia językowe realizowane przez uczniów iławskiej „Budowlanki” w ramach Programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zajęcia są kontynuacją projektu „Ask an American”, który realizowany był również w Porcie w poprzednim roku szkolnym. Celem projektu jest kształtowanie umiejętności językowych i autoprezentacji poprzez prowadzenie wywiadów z zaproszonymi gośćmi. W tym roku grant jaki uczniowie otrzymali na realizację projektu wyniósł 13 tysięcy złotych. Część pieniędzy przeznaczona została na zakup nowego sprzętu do nagrywania, a pozostała część na promocję projektu w formie zapraszania ciekawych gości i nagrywania z nimi wspólnych filmów.

Tym razem uczniów „Budowlanki” odwiedziła dwójka niezwykłych ludzi: Adam Modzelewski, znany jako „AJ the Polish American”, jeden z najbardziej popularnych twórców YouTube branży fitness oraz uczestnik programu telewizji Polsat Ninja Warrior. Drugim gościem była Osi Ugonoh, znana modelka oraz zwyciężczyni czwartej edycji programu Top Model.

Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności została założona przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, utworzony na mocy ustawy „O wspieraniu demokracji w Europie Wschodniej” (SEED ACT), uchwalonej w 1989 roku przez Kongres USA.tekst/foto: Łukasz Rumiński