Wiktoria Gołębiowska, zawodniczka MOS SSW Iława, zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy juniorek w klasie Laser Radial.

Sukces iławskiej żeglarki wywalczony został podczas Mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial, które odbywały się w ramach 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days. W regatach udział wzięło 65 zawodniczek z 21 krajów. Za Wiktorią uplasowały się Włoszka Elisa Navoni i Rosjanka Mariia Kislukhina. Z pełną klasyfikacją zapoznać można się tutaj.

Do tej pory największym sukcesem Wiktorii było zdobycie trzeciego miejsca podczas Mistrzostw Europy do lat siedemnastu, które wywalczyła w ubiegłym roku w Estonii.

Trenerem Wiktorii Gołębiowskiej jest iławianin Wojciech Janusz, trener Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Iławie.