Jeziorak w serii powieści przygodowych “Pan Samochodzik i…” – to tytuł najbliższego spotkania z cyklu “Porozmawiajmy o Jezioraku”, które 7 lutego odbędzie się w Porcie Śródlądowym w Iławie.

Tym samym – po ponad roku przerwy – organizator spotkań popularyzujących Jeziorak, czyli Port Śródlądowy w Iławie, powraca z lubianym przez mieszkańców regionu cyklem, w trakcie którego można było usłyszeć o Jezioraku widzianym z różnych perspektyw.

I tak, w ciągu kilkunastu miesięcy spotkań można było usłyszeć wykłady regionalistów, miłośników Jezioraka i Kanału Elbląskiego, historyków i nie tylko. Goścmi portu byli między innymi Marian Jurak, Adam Kopiczyński, Krystyna Kacprzak, Alina Rodziewicz, Łukasz Szczepański, Mirosław Mastalerz, Cezary Wawrzyński czy Dariusz Paczkowski.

Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie serii powieści przygodowych “Pan Samochodzik i…” i temu, jak przedstawiono w nich Jeziorak. Organizacja spotkania o tej tematyce ma związek z tym, że w 2019 roku mija dziewięćdziesiąta rocznica urodzin Zbigniewa Nienackiego, który żył i tworzył w Jerzwałdzie nad Jeziorem Płaskim. Wykład wygłosi dr hab. Emilia Jaroszewska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 lutego o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Portu Śródlądowego w Iławie. Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.