Na krótsze i dłuższe rejsy po Jezioraku zaprasza w tym roku Żegluga Ostródzko-Elbląska. Rejsy spacerowe i czarterowe po najdłuższym jeziorze w Polsce organizowane są w Porcie Śródlądowym w Iławie.

Do wyboru są rejsy godzinne – do wyspy Małej Żuławki oraz dwugodzinne – do wsi Sarnówek. “Czapla” jednorazowo zabiera na pokład 69 pasażerów. Rozkład rejsów, wraz z możliwością rezerwacji biletów, dostępny jest na stronie www.zegluga.com.pl.

Bilety na rejsy nabyć można również w biurze Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej w Porcie Śródlądowym w Iławie. Jest ono zlokalizowane w budynku Centrum Obsługi Pasażerów.

Jeziorak to najdłuższe jezioro w Polsce. Ze swymi nieoczekiwanie otwierającymi się pośród trzcin tajemniczymi zatokami i urokliwymi wyspami, umożliwia nie tylko obcowanie z tajemnicą natury, ale stanowi również wyzwanie dla poszukiwaczy przygód.

W 2012 roku po trwającym ponad trzy miesiące plebiscycie jezioro Jeziorak uznane zostało przez czytelników magazynu podróżniczego “National Geographic Traveler” za jeden z siedmiu nowych cudów Polski. Wielka Żuława, o powierzchni 84 ha, jest największą wyspą śródlądową Europy. Słynie z tego, iż w czasach przedkrzyżackich stał na niej gród pruskiego władcy plemiennego.