10 i 13 czerwca w Porcie Śródlądowym w Iławie odbędą się otwarte spotkania ze znanymi blogerami podróżniczymi. To część akcji #BlogerzyNadJeziorakiem, której celem jest promocja najdłuższego jeziora w Polsce i jego okolic w blogosferze i mediach społecznościowych.

Nad Jeziorakiem pojawią się Ula Fiedorowicz, autorka bloga www.adamantwanderer.com, Anna Nadia Bandura, autorka bloga www.nadiavstheworld.com, Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik z bloga www.loswiaheros.com oraz Michał Maj z www.zyciejestpiekne.eu.

Blogerzy przez cztery dni przygotowywać będą koncepcje autorskich tras turystycznych, dostosowanych do tematyki, która najbardziej ich interesuje i do potrzeb gości, którzy odwiedzają okolice Jezioraka. Opowiedzą o regionie z kilku różnych perspektyw, odpowiadając na pytania, gdzie się zatrzymać, gdzie zjeść, jakie miejsca odwiedzić i jak najlepiej wypocząć. Na zakończenie akcji powstanie teledysk, podsumowujący pobyt blogerów nad Jeziorakiem.

O swoich planach i pomysłach blogerzy opowiedzą już 10 czerwca podczas otwartego spotkania, które odbędzie się w sali konferencyjnej Portu Śródlądowego w Iławie (ul. Chodkiewicza 5). Z kolei 13 czerwca odbędzie się spotkanie podsumowujące akcję. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00. Wstęp na nie jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Ula Fiedorowicz, Anna Nadia Bandura, Alica Rapsiewicz, Andrzej Budnik oraz Michał Maj będą dzielić się na bieżąco wrażeniami z pobytu nad Jeziorakiem ze swoimi czytelnikami. Wpisy zamieszczane będą w następujących miejscach:

Organizatorem akcji #BlogerzyNadJeziorakiem jest Port Śródlądowy w Iławie oraz Starostwo Powiatowe w Iławie, Gmina Susz, Port 110 i grupa blogerów podróżniczych Bloceania.