Co wiecie o Antarktydzie? Jak na nią dotrzeć i czy to bezpieczna wyprawa? O tym i wielu innych rzeczach dowiecie się z opowieści iławianina, żeglarza, kapitana Roberta Szklannego już 13 marca (piątek). Nie zabraknie także szant i piosenek żeglarskich w wykonaniu bardzo popularnego, niewidomego barda, pieśniarza, szantymena Romana Roczenia, który 14 marca (sobota) zagra swój recital w Porcie Iława. Wszystko to w ramach dnia św. Patryka w Porcie Iława. Partnerem wydarzenia jest Iławskie Centrum Kultury. Patronat medialny: Gazeta Iławska, Info Iława, MeloRadio.

W świecie żeglarzy Roberta Szklannego i Romana Roczenia nikomu nie trzeba przedstawiać. Obaj przebyli wiele mil morskich odwiedzając różne zakątki świata. Obaj świetnie śpiewają i są doskonałymi mówcami ale tym razem podzielili się rolami. O swojej przygodzie w podróży na Antarktydę opowie Robert, którego można słuchać bez końca. Będzie można również zobaczyć wiele interesujących zdjęć. Nie może Was zabraknąć podczas tej podróżniczej opowieści. Na muzyczną ucztę zaprosi Was Roman Roczeń 14 marca (sobota) – polski niewidomy pieśniarz i gitarzysta. W repertuarze ma głównie utwory szantowe. Występuje od 1997. Zaczynał w warszawskich pubach, od razu zdobywając dużą popularność. Dzisiaj można go spotkać na największych festiwalach szantowych w kraju. Obecnie Roman Roczeń śpiewa przy akompaniamencie Krzysztofa Kowalewskiego.

Partnerem wydarzenia jest Iławskie Centrum Kultury. Patronat medialny: Gazeta Iławska, Info Iława, MeloRadio.

Bezpłatne wejściówki na nasze wydarzenia można odbierać w Porcie Iława ul. Chodkiewicza 5. Uwaga! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!