29 lipca w Porcie Śródlądowym wydarzenie żeglarskie na które miłośnicy szant czekają cały rok. Na portowej scenie wystąpią The Nierobbers oraz Wodny Patrol. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Konkursy plastyczne, zabawy, regaty na mini żaglówkach oraz spotkanie szkoleniowe z ratownikami iławskiego WOPR-u.

Jak co roku w połowie wakacji w Porcie Śródlądowym w Iławie będą rozbrzmiewały dźwięki piosenek żeglarskich oraz tradycyjnych szant. Szanty w Porcie nad Jeziorakiem na stałe wpisały się w kalendarz żeglarzy i turystów odwiedzających powiat iławski. Na portowej scenie wystąpi m.in. formacja The Nierobbers – zespół tworzy czterech kolegów: Tomasz Szuszkiewicz, Marek Kańduła, Dariusz Myśliński i Jacek Wiliński. Na scenie występują razem od 2013 r., a piosenki żeglarskie w ich wykonaniu można było usłyszeć już w wielu miejscach Polski. W tym roku The Nierobbers z powodzeniem występowali podczas trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Tradycyjnie już, fani muzyki żeglarskiej będą mogli bawić się również z olsztyńskim zespołem Wodny Patrol, który na stałe wpisał się w klimat Portu Iława i z powodzeniem rozgrzewa publiczność. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19.00 a wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Przed koncertem w godzinach 12.00 – 15.00 zaplanowaliśmy także atrakcje dla najmłodszych, którzy odwiedzą Port Iława. Przygotowaliśmy konkursy plastyczne, zabawy oraz regaty modeli pływających. Jak co roku nie zabraknie spotkania z iławskimi ratownikami WOPR, którzy opowiedzą o tym jak należy bezpiecznie odpoczywać nad wodą i jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.