Zapraszamy na żeglarskie wydarzenie w Porcie Śródlądowym w Iławie “Szanty w Porcie nad Jeziorakiem”. 30 lipca 2021 już od godziny 13.00 zapraszamy najmłodszych adeptów żeglarstwa na gry, zabawy, konkurs plastyczny o tematyce żeglarskiej! Nie zabraknie również ratowników iławskiego WOPR-u, którzy opowiedzą jak należy zachowywać się nad wodą oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Od godziny 18.00 na naszej scenie portowej rozpoczną się koncerty fantastycznych zespołów szantowych. Wystąpią ZREFOWANI oraz WODNY PATROL. Nie może Was zabraknąć!

ZREFOWANI – to zespół grający muzykę żeglarską i folkową. Zespół powstał w pierwszej fali pandemii, 21 czerwca 2020 r. Mimo krótkiego stażu ma już na swoim koncie kilkanaście występów, głównie online. Grupa bardzo szybko zdobyła sobie sympatię pasjonatów sceny szantowej oraz posiada liczną grupę fanów z całej Polski. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno znane wszystkim żeglarskie standardy jak i te trochę zapomniane piosenki. Zrefowani tworzą też własne kompozycje, co zaowocowało zajęciem  II miejsca w przeglądzie konkursowym Festiwalu „Szanta Claus na cumach”

WODNY PATROL – miał już okazję dwa lata temu wystąpić na portowej scenie, wówczas owacjom publiczności nie było końca. Mocna ekipa ze stolicy Warmii i Mazur jest już bardzo znana ze scen żeglarskich festiwali. Grand Prix na festiwalu “Złota Szekla” w Koninie, udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej “Shanties ’97” w Krakowie, pierwsze miejsce na festiwalu “Szkuta” w Warszawie, zdobycie Grand Prix na festiwalu we Wrocławiu to tylko kilka sukcesów w ich bogatej karierze.

Mamy nadzieję, że podczas koncertu wspomnianych zespołów będzie okazja do wspólnego występu Zrefowanych i Wodnego Patrolu. Liczymy na Waszą obecność i cudowną żeglarską zabawę!