9 296,96 zł taką kwotę zebrano podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jaki odbył się w Porcie Iława! Mimo brzydkiej pogody, padającego śniegu z deszczem oraz porywistego wiatru udało się zorganizować prawdziwą „letnią zadymę w środku zimy”.

Wesołe Morsy z Jezioraka oraz załoga Portu Iława już od godziny 11.00 zapewnili wiele atrakcji dla odwiedzających portowe nabrzeże gości. Na najmłodszych uczestników orkiestrowego finału czekali animatorzy, którzy organizowali konkursy i zabawy. Radości najmłodszych nie było końca. W tym samym czasie na plaży miejskiej odbywały się zawody sportowe w różnych konkurencjach między innymi przeciąganie liny, skoki przez skakankę czy bieg w płetwach z pagajem w rękach. W portowej informacji turystycznej swoje stanowisko miała Iławska Grupa Ratownictw, która fachowo szkoliła i prezentowała jak udzielać pierwszej pomocy. Młodzi ratownicy czuwali także nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników portowego finału. Dla chętnych wróżka ADA stawiała tarota, a Justyna Akińcza zaprezentowała swoje obrazy i ręcznie wykonane lalki.

Przed wspólnym morsowaniem, które było kulminacyjnym momentem imprezy Wesołe Morsy z Jezioraka utworzyły piękne serce uwiecznione przez Michała Krysztofiaka (Iława z drona) na zdjęciu zrobionym z drona. Po orzeźwiającej kąpieli wszyscy uczestnicy zabawy mogli skosztować pysznej grochówki. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz ciast oraz pyszna portowa herbata Morsa. Wszystko to działo się przy radosnych rytmach prezentowanych przez Dominika Jaskulskiego z MeloRadia.

Zebrane środki w wysokości 9 296,96 zł zostały przekazane do sztabu Orkiestry działającego przy Iławskim Centrum Kultury. Fundacja WOŚP przeznaczy je na wsparcie okulistyki dziecięcej. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.  

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w cudownym orkiestrowym graniu. Wesołe Morsy z Jezioraka jak zwykle stanęły na wysokości zadania i zadbały o świetną atmosferę. Duże podziękowania dla Baru Bistro Centrum, Iławskiego Centrum Kultury, Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Dyrekcji Zakładu Karnego, Wazka.net oraz Iławskiej Grupy Ratownictwa.

Relacja: Marcin Woźniak