Do połowy listopada w Porcie Śródlądowym w Iławie oglądać można wystawę obrazów iławskiej artystki Agaty Topolewskiej. “Wspominki znad Jezioraka”, bo tak autorka zatytułowała wystawę, to zbiór pejzaży, przywołujących chwile spędzone pod żaglami.

Agata Topolewska jest doskonale znana mieszkańcom powiatu iławskiego. Na swoim koncie ma ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych i wiele zbiorowych. Jej prace można było oglądać nie tylko w kraju, ale też za granicą. Artystka specjalizuje się w malarstwie sztalugowym i w malarstwie naściennym. Uprawia też batik.

Prace prezentowane w ramach “Wspominków znad Jezioraka” to zbiór malarskich opowiastek o najdłuższym jeziorze w Polsce, niepowtarzalnych pejzażach, niezapomnianych rejsach, o wodzie i przyrodzie. To też opowieść o przeżyciach żeglarzy. Prace wykonane zostały w większości techniką akrylu na płótnie.

Wystawę “Wspominki znad Jezioraka” oglądać można w budynku Centrum Obsługi Pasażerów (w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej) od poniedziałku do piątku w godzinach pracy portu.