Rejsy statkiem „Czapla”

„Czapla” cumuje w Porcie Śródlądowym

Na krótsze i dłuższe rejsy po Jezioraku zaprasza w tym roku Żegluga Ostródzko-Elbląska. Rejsy spacerowe i czarterowe po najdłuższym jeziorze w Polsce organizowane są w Porcie Śródlądowym w Iławie.

Do wyboru są rejsy godzinne – do wyspy Małej Żuławki oraz dwugodzinne – do wsi Sarnówek. „Czapla” jednorazowo zabiera na pokład 69 pasażerów. Rozkład rejsów, wraz z możliwością rezerwacji biletów, dostępny jest na stronie www.zegluga.com.pl.

Bilety na rejsy nabyć można również w biurze Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej w Porcie Śródlądowym w Iławie. Jest ono zlokalizowane w budynku Centrum Obsługi Pasażerów.

Jeziorak to najdłuższe jezioro w Polsce. Ze swymi nieoczekiwanie otwierającymi się pośród trzcin tajemniczymi zatokami i urokliwymi wyspami, umożliwia nie tylko obcowanie z tajemnicą natury, ale stanowi również wyzwanie dla poszukiwaczy przygód.

W 2012 roku po trwającym ponad trzy miesiące plebiscycie jezioro Jeziorak uznane zostało przez czytelników magazynu podróżniczego “National Geographic Traveler” za jeden z siedmiu nowych cudów Polski. Wielka Żuława, o powierzchni 84 ha, jest największą wyspą śródlądową Europy. Słynie z tego, iż w czasach przedkrzyżackich stał na niej gród pruskiego władcy plemiennego.


Rejsy tramwajem wodnym „Ilavia”

„Ilavia” cumuje przy Galerii Handlowej „Jeziorak”

Iławę i okolice można podziwiać z pokładu miejskiego tramwaju wodnego „Ilavia”. Rejsy spacerowe i czarterowe po najdłuższym jeziorze w Polsce organizowane są przy bulwarze Jana Pawła II, w samym centrum Iławy, tuż przy galerii handlowej nad Małym Jeziorakiem.

Rejs trwa około godziny i odbywa się przy minimum 10 osobach. Statek w tym czasie opływa Wielką Żuławę – najdłuższą wyspę śródlądową w Europie, wpływa też na teren Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Jednorazowo zabiera na pokład 30 pasażerów. Informacje na temat rejsów znaleźć można na stronie www.sport-ilawa.pl.

 

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?