Wesołe Morsy z Jezioraka oraz Port Iława organizują wspólne granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tegoroczny jubileuszowy 30. Finał odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”. Oj będzie się działo…

Na orkiestrową niedzielę zaplanowano wiele atrakcji. Na portowym maszcie powiewać będzie specjalna flaga z ogromnym sercem, symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od godziny 11.00 na terenie Portu odbędą się gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych przygotowane przez animatorów. Iławska Grupa Ratownictwa – IGR w ramach profilaktyki bezpieczeństwa nad wodą i udzielania pierwszej pomocy przeprowadzi prelekcje i szkolenie dla wszystkich zainteresowanych. Na portowych sztalugach zaprezentowane zostaną obrazy Justyny Akińczy oraz ręcznie uszyte przez artystkę lalki. Z inicjatywy Wesołych Morsów na plaży miejskiej uczestnicy wydarzenia utworzą duże orkiestrowe serce, które zostanie uwiecznione zdjęciem zrobionym z drona obsługiwanego przez Michała Krysztofiaka. Nie zabraknie także wokalnej niespodzianki w wykonaniu Morsów.  Znana trenerka fitness Magdalena Jankowska tradycyjnie już rozgrzeje wszystkich ćwiczeniami na trampolinie. Na finał wspólnej zabawy będzie okazja do wspólnej kąpieli dla doświadczonych Morsów oraz tych, którzy pierwszy raz będą chcieli wejść do zimnej wody Jezioraka. Od początku imprezy będzie serwowana pyszna grochówka przygotowana przez Bar Bistro Centrum oraz ciasto i gorąca herbata Morsa. O muzyczną oprawę zadba Dominik Jaskulski z MeloRadia.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane do sztabu Orkiestry działającego przy Iławskim Centrum Kultury. Fundacja WOŚP przeznaczy je na wsparcie okulistyki dziecięcej. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.  Zapraszamy wszystkich serdecznie do Portu Iława. Niech nas połączy działanie we wspólnej sprawie. Do zobaczenia.

Rafał Waszkiewicz – Ważka poprowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych
Magdalena Jankowska – trenerka fitness zaprezentuje trening na trampolinie