Dwa dni na terenie powiatu iławskiego gościła ekipa programu telewizyjnego “Zakochaj się w Polsce” na czele z prowadzącym Tomaszem Bednarkiem. 6 i 7 listopada, w jesiennej scenerii, nad Jeziorakiem realizowane były zdjęcia do kolejnego odcinka programu.

“Zakochaj się w Polsce” to popularny i ceniony program, prezentujący to, co najcenniejsze i najpiękniejsze w Polsce: zabytki, naturę, niezwykłe miejsca i nietuzinkowych ludzi. Ekipa programu gościła w ostatnim czasie w Ełku, Malborku i na Helu. Teraz przyszedł czas na Iławę, okolice, a przede wszystkim na Jeziorak.

To były bardzo intensywne dwa dni dla ekipy “Zakochaj się w Polsce”. W trakcie pobytu prowadzący Tomasz Bednarek odwiedził Iławę, Susz, Szymbark, Kamieniec i Siemiany. W Iławie rozmawiał z Michałem Młotkiem (Port Śródlądowy w Iławie), Sewerynem Szczepańskim (Towarzystwo Miłośników Ziemi Iławskiej) i Robertem Szklannym (MOS Iława), natomiast w Suszu z Krzysztofem Kępińskim (Towarzystwo Miłośników Ziemi Suskiej), a w Siemianach z Aliną Rodziewicz (Zespół Parków Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich).

W programie zobaczyć będzie można wiele charakterystycznych miejsc dla naszego regionu: jezioro Jasne, wieżę widokową w Siemianach, ruiny zamku w Szymbarku i pałacu w Kamieńcu, Izbę Historii Regionu w Suszu, zabytki Iławy i najpopularniejsze miejsca na terenie miasta. Spora część programu poświęcona zostanie najdłuższemu jezioru w Polsce. Zdjęcia do tej części “Zakochaj się w Polsce” realizowane były w Porcie Śródlądowym w Iławie.

Znakomicie, że udało się nagrać zdjęcia do “Zakochaj się w Polsce” akurat jesienią – mówi Michał Młotek, który towarzyszył ekipie w trakcie realizacji części programu. – Widzowie zobaczą, że wtedy, choć już chłodniej, też jest pięknie i że to dobry czas na zaplanowanie wypoczynku nad Jeziorakiem – dodaje.

Emisja “iławskiego” odcinka programu przewidziana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Informacja o terminie emisji “Zakochaj się w Polsce” pojawi się na stronach www.port-ilawa.pl.