Miały pojawić się dopiero w przyszłym roku, jednak z uwagi na zwiększającą się ilość osób odwiedzających Port Śródlądowy w Iławie pojawiły się już teraz. Na terenie miasta stanęły specjalne znaki kierujące do portu. Jednak – jeśli przyjrzeć się bliżej – nie są to zwykłe znaki drogowe.

Znaki, które stanęły w wybranych miejscach na terenie Iławy, łączą trzy różne funkcje. Po pierwsze są to znaki drogowskazowe, kierujące do portu wodnego. Po drugie – brązowo-biała kolorystyka sugeruje, że znak kieruje jednocześnie do obiektu turystycznego. Po trzecie – znalazł się na nich znak Informacji Turystycznej, co dla osób przyjezdnych jest sygnałem, że na terenie portu funkcjonuje biuro, w którym można uzyskać informacje o atrakcjach regionu.

Specjalne znaki, kierujące do portu i Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, stanęły na drogach dojazdowych do ulicy Chodkiewicza. Warto podkreślić, że stanęły w takich miejscach, by nie wprowadzać w błąd osób przyjezdnych odnośnie lokalizacji miejskiego biura Informacji Turystycznej, które znajduje się ratuszu.

Pojawienie się tego typu znaków na terenie Iławy było z jednej strony odpowiedzią na oczekiwania osób spoza regionu, które miały wielokrotnie problem z dotarciem do portu, z drugiej – było to wypełnienie jednego z warunków kolejnego etapu certyfikacji Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej. Portowe centrum, które funkcjonuje nad Jeziorakiem od 2015 roku, zaczynało certyfikację od jednej gwiazdki, obecnie posiada dwie, jednak w 2018 roku podda się weryfikacji, by uzyskać trzecią gwiazdkę w czterostopniowej skali.