“Jeziorak dawniej” – to tytuł nowej wystawy fotografii Czesława Wasiłowskiego. Prezentuje ona najdłuższe jezioro w Polsce i jego bezpośrednie okolice w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku.

Wystawę oglądać będzie można już od najbliższego piątku 12 października w hallu Centrum Obsługi Pasażerów w Porcie Śródlądowym w Iławie (w godzinach otwarcia portu). Składa się na nią 15 fotografii wykonanych przez Czesława Wasiłowskiego ćwierć wieku temu. Główną oś wystawy stanowi Jeziorak – inny niż dziś: spokojny, ze starą infrastrukturą, z legendarnymi jednostkami. Na zdjęciach zobaczyć można najbardziej charakterystyczne obiekty i miejsca: przystań “Pod Omegą”, ośrodki w Jażdżówkach i Makowie, a nawet kultowy “Zefirek”.

Wernisaż wystawy “Jeziorak dawniej” z udziałem Czesława Wasiłowskiego odbędzie się w czwartek 11 października o godz. 18:00. Wydarzenie odbędzie się w hallu Centrum Obsługi Pasażerów Portu Śródlądowego w Iławie (ul. Chodkiewicza 5). Wstęp wolny. Wszyscy goście wernisażu otrzymają okolicznościowe pocztówki ze zdjęciami Czesława Wasiłowskiego.

Organizatorem wystawy jest Port Śródlądowy w Iławie.